Budowa domu na zalesionej działce to jeden z lepszych pomysłów na to, ażeby posiadać mało kosztowną nieruchomość położoną w atrakcyjnej okolicy. Działki budowlane leśne to bardzo tanie grunty, jednakże dość problemowe, bo należy je poprzednio odrolnić i zdobyć właściwe pozwolenia na wycinkę drzew.

Działki Warszawa leśne można odnaleźć bardzo blisko miast. Wyjątkową popularnością cieszą się takie nieruchomości Warszawa w okolicach naszej stolicy oraz innych większych miast. Czasami działki tego rodzaju są tak tanie, że aż szkoda z takiej oferty nie skorzystać. Przyroda na wyciągniecie ręki to niebagatelna sprawa dla wszystkich mieszczuchów, którzy preferują opuścić własne mieszkania Warszawa i zamieszkać we własnym domu, najbardziej własnymi siłami wybudowanym, w okolicach lasu.

Sposobności na załatwienie formalności wokół działek leśnych jest kilka. Po pierwsze, można zarejestrować się w KRUS po tym jak zakupimy taką działkę i zasiejemy na niej cokolwiek wykazując dochód z takiej działalności. Na takiej działce można wybudować siedlisko i po kłopocie.

Pamiętajmy jednak, że mieszkanie wśród drzew ma własne wady. Zamieszkanie w gronie bardzo wysokich drzew ma możliwość być nie tylko piękne i chroniące nas przed słonce, ale również kłopotliwe – jeśli mamy dom pośród kilkudziesięcioletnich sosen, których wysokość jest większa niż dwadzieścia metrów, wtedy musimy liczyć się z tym, że każda wichura może nas po prostu wykończyć przez spadające na dach spore ciężary. Remont dachu, jak wiadomo, nie należy do najtańszych rzeczy w życiu.